Prijavite se na natječaj u pisanju poezije i dođite na večer posvećenu stihovima

Autor: Nancy Vujanić, 26. 2. 2024. 09:23

Gradska knjižnica Velika Gorica i ove godine u suradnji s Katarinom Drvodelić organizira Natječaj u pisanju poezije i večer poezije! Nakon uspješne prve edicije prošle godine, ponovno vam pružamo priliku da pokažete svoj poetski talent. Natječaj će biti otvoren za sve koji vole pisati poeziju, bez obzira jeste li amateri ili već etablirani pjesnici. Uvjet je da je djelo u formi poezije te da do sada nije nigdje objavljeno. Prijaviti se mogu osobe svih rodova, spolova i generacija (iznad 13 godina), a tema je slobodna.

[više]

Gradska knjižnica 'Ivan Goran Kovačić' Karlovac raspisuje pjesnički natječaj 'Na tragu pjesnika'

Autor: Nancy Vujanić, 12. 2. 2024. 08:59

Program 'Na tragu pjesnika' je posvećen hrvatskom književniku i pjesniku Ivanu Goranu Kovačiću čije ime knjižnica nosi, stradalom u 2. svjetskom ratu, koji je postao vječita inspiracija mladim i starijim pjesnicima i ljubiteljima poezije. Rok za slanje radova je 23. veljače 2024.!

[više]

Likovni i literarni natječaj 58. Đakovačkih vezova Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 7. 2. 2024. 08:49

Pozivamo učiteljice i učitelje razredne nastave, Hrvatskoga jezika i Likovne kulture da zajedno sa svojim učenicima sudjeluju u likovnom i literarnom natječaju Malih vezova, koji se održavaju u sklopu 58. Đakovačkih vezova te na taj način daju svoj pečat održavanju ove hvalevrijedne manifestacije koja je 2023. godine proglašena najboljim turističkim događajem u Republici Hrvatskoj.
      Natječaji su otvoreni do 1. svibnja 2024. godine, a rezultati će biti javno objavljeni sredinom svibnja na službenim stranicama Đakovačkih vezova (https://djakovacki-vezovi.hr/).
Folklorni odbor Đakovačkih vezova
U prilogu se nalaze pozivi.
 [više]

Naslikajmo priču Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 25. 1. 2024. 15:15

Poziv za sudjelovanje nalazi se u privitku.

[više]

Poziv na literarni natječaj za najbolji dramski tekst Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 25. 1. 2024. 15:05

Poziv Bjelovarskog kazališta na literarni natječaj za najbolji dramski tekst te priču koja može biti podloga za razradu teme. Poziv je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Tema natječaja su univerzalne ljudske vrijednosti, a cilj natječaja je poticanje interesa za dramaturgiju kod mladih.

Bjelovarsko kazalište bit će domaćin nagrađenim učenicima, njihovim mentorima i /ili roditeljima na Svjetski dan kazališta za djecu i mlade. 20. ožujka 2024.

Sve podatke o natječaju pronađite u privitcima.

"Eko-fotka 2024." Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 9. 1. 2024. 13:42

SVRHA NATJEČAJA: Poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je svaki pojedinac dužan živjeti i djelovati u suglasju s prirodom.

TEME: A) Simbioza u prirodi B) Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi (svi čovjekovi postupci koji nisu u skladu s održivim razvojem i prirodnom ravnotežom) .

Više o natječaju i dokumenti za natječaj nalaze se u privicima.

Autor: Nancy Vujanić, 7. 12. 2023. 12:56

Pjesme učenika za   Natječaj 4. Smotre dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“ koja će se u sklopu 4. Festivala Ivan Kukuljević Sakcinski održati 12. travnja 2024. u Varaždinskim Toplicama mogu se slati do 22. prosinca 2023.

[više]

Natječaj za Nagradu „Mali Galović 2023.“ za učenike 7. i 8. razreda osnovnih škola Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 2. 10. 2023. 12:43

Objavljen je natječaj za Nagradu „Mali Galović 2023.“ za učenike 7. i 8. razreda osnovnih škola u kojem možete sudjelovati sa svojim učenicima. Letak o natječaju je u prilogu.

[više]

Natječaj za učenike osnovnih škola na temu STRANIČNIK uz Mjesec hrvatske knjige Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 2. 10. 2023. 12:39

Više informacija pronađite u privitku.

« Rujan 2020 »