Prijavite se na natječaj u pisanju poezije i dođite na večer posvećenu stihovima

Autor: Nancy Vujanić, 26. 2. 2024.

Gradska knjižnica Velika Gorica i ove godine u suradnji s Katarinom Drvodelić organizira Natječaj u pisanju poezije i večer poezije! Nakon uspješne prve edicije prošle godine, ponovno vam pružamo priliku da pokažete svoj poetski talent. Natječaj će biti otvoren za sve koji vole pisati poeziju, bez obzira jeste li amateri ili već etablirani pjesnici. Uvjet je da je djelo u formi poezije te da do sada nije nigdje objavljeno. Prijaviti se mogu osobe svih rodova, spolova i generacija (iznad 13 godina), a tema je slobodna.

“Znamo da volite pisati i sigurno imate mnogo odličnih radova, no prijavitelje ipak molimo da pošalju samo jedan rad kako bismo omogućili pravednu procjenu svih pristiglih pjesama.”, dodaju organizatori. Važna napomena kod natječaja jest i da autori trebaju biti spremni pročitati svoja djela pred publikom na Večeri poezije.

Tročlani žiri će pažljivo pregledati sve pristigle radove i odabrati tri najbolje pjesme koje će biti nagrađene. Nagrade će biti dodijeljene na večeri poezije koja će se održati 20. ožujka 2024. u Gradskoj knjižnici Velika Gorica. Osim nagrađenih radova, imat ćete priliku čuti i ostale pjesme koje su sudjelovale na natječaju. Dakle, čak i ako niste osvojili nagradu, moći ćete podijeliti svoju poeziju s publikom uz ostatak zanimljivog programa koji će se održati tijekom večeri.

Uvjeti za natjecanje su sljedeći:

1.    Na natječaj se mogu prijaviti osobe iznad 13 godina starosti.

2.    Pjesma ne smije biti ranije objavljivana.

3.    Zadani font je Calibri, veličina slova 12, prored 1,5.

4.    Veličina pjesme ne smije prelaziti dvije kartice teksta (3000 znakova).

5.    Iznad teksta treba stajati:

•   Ime i prezime autora pjesme

•   Kontakt (e-mail ili broj mobitela autora).

6.    Tema pjesme je slobodna.

7.    Sudionici mogu konkurirati samo jednom pjesmom.

Rok za slanje radova je 15. ožujka 2024. godine.

Radovi se šalju na sljedeći mail:  natjecajpoezijagkvg@gmail.com

Za sva pitanja možete se obratiti voditeljici Katarini Drvodelić također na gore navedeni mail.

Radujemo se vašim poetskim kreacijama i zajedničkoj večeri posvećenoj poeziji.

Gradska knjižnica Velika Gorica

Izvor: Gradska knjižnica Velika Gorica