Upisi u prvi razred Osnovne škole Velika Mlaka

Autor: Nancy Vujanić, 9. 7. 2024. 09:32

Pregled i potpisivanje upisnice

Donosimo vam kratku uputu o prilaganju upisnice u sustav:

Nakon što je za dijete potvrđen postupak upisa, sustav generira dokument upisnice. Upisnica je dostupna roditelju u sustavu u koraku „Upisnica“. Roditelj je o navedenom obaviješten automatskom porukom iz sustava na svoju adresu elektroničke pošte. Molimo da ne odgovarate na automatske poruke sustava.

Kako biste priložili upisnicu u sustav, potrebno je odabrati 'Sljedeći korak' te pritisnuti 'Preuzmi dokument'. Potom je potrebno isprintati i potpisati upisnicu i ponovno je priložiti u sustav pritiskom na 'Priloži dokument'. Naposljetku je potrebno stisnuti 'Pošalji upisnicu' kako bi škola u koju se dijete upisuje zaprimila potpisanu upisnicu i odobrila upis.

Dovoljno je da jedan roditelj potpiše upisnicu.

Ako je škola unosila zahtjev u ime roditelja ili prilikom gore navedenog postupaka imate poteškoća, onda se potrebno javiti školi jer ista također ima ovlasti za preuzimanje i unošenje upisnice.

Pregled i potpisivanje Upisnice će biti omogućeno nakon obavljenog cjelokupnog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta (procjena provedena u školi i pregled kod nadležne školske liječnice.)

Podatak o stranom jeziku na upisnici

Radi učestalih upita o stranom jeziku koji se ispisuje na upisnici napominjemo da je riječ o jeziku koji je roditelj naveo u incijalnom upitniku, prilikom popunjavanja zahtjeva za upis, kao strani jezik kojeg želi da dijete uči od 4.razreda. Na obrascu upisnice nije predviđeno navođenje stranog jezika kojeg će dijete učiti od prvog razreda.

Stručne suradnice

[više]

Upisi u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 16. 2. 2024. 10:53

Poštovani roditelji,

upisi u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025. provode se elektroničkim putem korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u  1. razred osnovne škole.

Roditelji će putem poveznice  https://osnovne.e-upisi.hr/  moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene  od 1. veljače 2024. godine do 31 . ožujka 2024. godine.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. obavljat će se u Osnovnoj školi Velika Mlaka, Velika Mlaka, Brune Bušića 7, za djecu iz Velike Mlake i Velikog Polja i u područnoj školi Mičevec za djecu iz Mičevca (upisno područje prema mjestu prebivališta odnosno prijavljenog boravišta).

Datum i vrijeme utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta roditelj može dobiti putem telefonske narudžbe na broj 6 235 606 (birajte 3- stručna služba škole).

Predbilježbe će se primati od 08.travnja do 12.travnja 2024. u vremenu od 9 do 12 sati. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta  će se obavljati tijekom travnja, svibnja i lipnja 2024. godine.

Molimo roditelje koji imaju potrebu da dijete pohađa program produženoga boravka da na dogovoreni termin ponesu sa sobom elektronički zapis o radnopravnom statusu (e-radna knjižica) oba roditelja.

Detaljne informacije su u privitku.

[više]

« Srpanj 2024 »