Učenička zadruga ''Jabuka'' – božićna kozmetika

Autor: Nancy Vujanić, 6. 12. 2023.

Za Dan škole naša je Učenička zadruga ''Jabuka'' održala radionicu božićne kozmetike i tako otvorila vrata našim prvim kozmetičkim proizvodima. Radionicu je vodila učiteljica Petra Piljić, uz asistenciju učiteljica Martine Martinković i Brigite Jambrešić. Na prvoj smo radionici učili stvarati balzame za usne, a na drugoj radionici serume za sjaj lica. Na početku svake radionice učenike smo upoznale sa sastojcima koje ćemo upotrijebiti i s načinom pripreme te ih uključili u stvaranje naše prve kozmetike.

Za naš božićni balzam za usne upotrijebile smo pčelinji vosak, shea maslac, eterično ulje naranče i peperminta, medicinski alkohol i prirodni antioksidans. Sav smo pribor očistile medicinskim alkoholom, smjesu otapale na indukcijskom kuhalu i ohlađenu smjesu lijevale smo u ambalažu za balzame.

Za naš božićni serum za sjaj lica upotrijebile smo kokosovo ulje, eterično ulje naranče i peperminta, zlatni prah, medicinski alkohol i prirodni antioksidans. S pomoću pribora očišćenoga medicinskim alkoholom promiješale smo smjesu na indukcijskom kuhalu i smjesu lijevale u ambalažu za serume.

Na ovoj su radionici učenici imali priliku vidjeti ručnu izradu naše prve kozmetike. Puno hvala svim učenicima na zainteresiranosti i volji za učenjem te učiteljici Petri Piljić što nam je prenijela svoje znanje i iskustvo u stvaranju prirodne kozmetike.

Kozmetika je nov korak u našoj Zadruzi i učinila ju je bogatijom i, mogli bismo reći, cjelovitom. Iznimno zahvalni na novim iskustvima i lijepim suradnjama veselimo se budućim kozmetičkim radionicama.

voditeljica UZ ''Jabuka'' Martina Martinković

Izvor: Martina Martinković