Prvi razredi na prometno-edukativnoj akciji "Sigurno u školu s HAK-om"

Autor: Zrinka Šućur, 27. 9. 2023.

U utorak, 26. rujna 2023. godine učenici 1. a, 1. b, 1. c i 1. d razrednoga odjela s učiteljicama Arianom Krstanović, Sanjom Rožić Tomić, Blaženkom Čunčić te učiteljem Lukom Karas sudjelovali su u prometno-edukativnoj akciji "Sigurno u školu s HAK-om". Djelatnici HAK-a razgovarali su s učenicima o prometu, ponašanju u prometu te su učenici mogli čuti puno korisnih savjeta u interaktivnom razgovoru o tome kako se ponašati u prometu dok putuju u školu. Učenici su dobili informacije o najsigurnijem načinu prelaženja ceste u prometu gdje najveću ulogu imaju zebra (pješački prijelaz) i semafor pri čemu su zajedno ponovili njegove boje i što one znače. Ponovili su i utvrdili ponašanje u prometu prilikom dolaska u školu automobilom kojim upravljaju roditelji ili biciklom što je bila prilika za djelatnike HAK-a da upozore učenike na dva bitna pravila: dok njihovi roditelji upravljaju automobilom, ne smiju se koristiti mobilnim uređajem i uvijek trebaju biti vezani sigurnosnim pojasom! Za upravljače bicikla bilo je potrebno zapamtiti kako se treba voziti po nogostupu, a ne po cesti te nositi kacigu!

Na kraju edukativne akcije učenici su dobili prigodne poklone (majica, letak, bojanka, ravnalo i slagalica) s motivima HAK-a, a školi je dodijeljen promotivni plakat Sigurno u školu s HAK-om.

pedagoginja Mihaela Tomašić