> Knjižnica

Ponedjeljak, srijeda i petak: 8.45 – 14.45

Utorak, četvrtak: 12.15 – 18.15

Pauza: pod velikim odmorom

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti (Informativni utorak).

Knjižničarka: Nancy Vujanić, prof. hrv. jezika i književnosti i informatologije, smjer: bibliotekarstvo

PRAVILA POSUDBE

- za sve korisnike knjižnice članstvo u školskoj knjižnici je besplatno
- svi učenici naše škole ujedno su i članovi školske knjižnice
- knjižnom građom i svim uslugama knjižnice mogu se koristiti samo članovi knjižnice
- odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige, od toga
SAMO JEDNA KNJIGA ZA LEKTIRU
- rok posudbe je 20 dana
- ako korisnik ne vrati posuđenu građu pravodobno, ne može  posuditi novu knjigu (broj dana ovisi o tome koliko je dana kasnio)
- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine
- korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe
- obveznu školsku lektiru treba pročitati što prije

link za pretraživanje fonda knjižnice OŠ Velika Mlaka

- Komentare, prijedloge možete slati na ovaj mail:

Pravilnik o radu skolske knjiznice 2024.pdf

Naši učenici na završnoj svečanosti projekta "Moja prva knjiga"

Autor: Nancy Vujanić, 28. 9. 2017.

28. rujna 2017.  Duga Resa je bila domaćin završne svečanosti natječaja "Moja prva knjiga", u organizaciji Udruge Kalibra iz Karlovca. I ove godine učenici naše škole sudjelovali su natječaju. Pristiglo je ukupno 539 slikovnica iz 143 osnovne škole iz svih dijelova Republike Hrvatske među kojima su bile i slikovnice iz naše škole (10 slikovnica). Klara Ladić (5. b) osvojila je 2. nagradu, a učenice Ana Grujo (5.a), Lana Oštarić (5.b) i Julija Srbelj (5.a) poticajnu nagradu. Čestitamo im!

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Učenici su na završnu svečanost stigli u pratnji roditelja i knjižničarke (koja ih je uključila u ovaj projekt i koordinirala radom). Pogledali su izložbu svih slikovnica pristiglih na natječaj,

preuzele svoje nagrade, diplome i pohvalnice

te uzele mali predah.

Potom je uslijedila završna svečanost.

Nakon predstave "Šuma Striborova" u izvedbi "Laboratorija zabave".

uslijedila je svečana dodjela nagrada. Hrvatske književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto podijelile su nagrade prvonagrađenim učenicima (7 učenika).

Nakon toga, nastupili su mali dugoreški tamburaši (Jurek).

Učenice su nakon svečanog dijela programa uspijele dobiti autogram poznatih autorica dječjih knjiga Silvije Šesto i Sanja Pilić pa i fotografirati se s njima.