Natječaj Dani kajkavske riječi

Autor: Nancy Vujanić, 19. 1. 2018.

Dani kajkavske riječi se se već 49 godina održavaju u Zlataru (Krapinsko-zagorska županija),  tradicionalno krajem rujna svake godine, s ciljem njegovanja i očuvanja kajkavske kulture, narječja i tradicije, uobičajeno pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora i Ministarstva kulture. Rokovi dostave su 25. travnja za literarne te 15. svibnja 2018. za likovne radove.

Između ostalog organiziramo tri priredbe u kojima sudjeluju učenici osnovnih škola te Vam u prilogu šaljemo natječaje na koje se prijavljuju osnovne škole:

1.            Zbor malih pjesnika (pjesme na kajkavskom narječju)

2.            Likovna izložba "Čovjek čovjeku".

Radi se o dva natječaja koji bilježe velik interes učenika i učitelja osnovnih škola širom kajkavskog govornog područja, od Međimurja i Podravine, preko cijele sjeverozapadne Hrvatske do Gorskog kotara, pa pozivamo i Vas da nam se pridružite.  Molimo Vas da s natječajima upoznate učitelje razredne nastave te učitelje predmetne nastave -  hrvatskog jezika i  likovne kulture. Odaberite najbolje od dječjih radova (od 1. do 8. razreda)  i pošaljite nam!

3. Festival dječje kajkavske popevke

Radi se o jedinstvenom projektu čija je bit da učenici osnovnih škola, uz pratnju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije, izvode skladbe za koje su sami, pod vodstvom svojih nastavnika glazbene kulture, napisali glazbu na zadani (kajkavski) tekst s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesnika.
Natječaj podrazumijeva da u školama ima glazbeno nadarenih učenika i
zainteresiranih nastavnika glazbene kulture koji će zajedno uglazbiti zadane tekstove, kao i učenika odgovarajućih glasovnih sposobnosti koji ih mogu izvesti. Dozvoljen je nastup s 1 do 4 pjevača. Festival je revijalnog karaktera. Priprema i realizacija ovog projekta je nešto složenija i podrazumijeva i veće obveze za učitelje i škole koje u njemu sudjeluju (skladanje s učenicima, rad s pjevačima, proba u Zagrebu, nastup na Festivalu u Zlataru), stoga natječajni materijal šaljemo na zahtjev stvarno zainteresiranima. Molimo zainteresirane nastavnike glazbene kulture da nam se jave na ovaj mail, što prije, jer je rok dostave radova na ovaj natječaj 28.02.2018.

Za sve dodatne informacije slobodne se obratite na ovaj mail.

Zahvaljujemo na suradnji i veselimo se Vašem odazivu.

Uz srdačan pozdrav,

Gordana Valjak