Vijeće učenika

Izvadak iz  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Članak 71.
(1) U školi se osniva vijeće učenika koje čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela.
(2) Predstavnik vijeća učenika sudjeluje u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja.
(3) Način izbora i djelokrug rada vijeća učenika utvrđuje se statutom škole.

Održan izbor Županijskog vijeća učenika

Autor: Administrator , 14. 12. 2012.

12. prosinca 2012. u sportskoj dvorani OŠ "Ivana Perkovca" u Šenkovu održan je izbor za predsjednika, dopredsjednika i zapisničara  Županijskog vijeća Zagrebačke županije

Izboru je prisustvovala i naša učenica Sara Grlić (8.b), predsjednica Učeničkog vijeća naše škole koja se je tom prilikom i kandidirala. U kratkom izlaganju predstavila je sebe i program za koji bi se zalagala. Nakon predstavljanja svih kandidata, pristupilo se je tajnom glasovanju. Po prebrojavanju glasova radno predsjedništvo obznanilo je broj glasova za svakog pojedinog učenika koji se kandidirao. Budući da u prvom krugu nijedan učenik nije osvojio natpolovičnu većinu, održao se je i drugi krug u koji su ušla 2 kandidata s najvećim brojem glasova. Nakon drugog kruga, učenik koji je dobio natpolovičnu većinu imenovan je predsjednikom, učenik sa sljedećim brojem glasova imenovan je za dopredsjednika, a učenik sa sljedećim brojem glasova imenovan je kao zapisničar ŽVU. Učenik koji je odabran za predsjednika ŽVU Zagrebačke županije predstavljat će Zagrebačku županiju u Nacionalnom vijeću učenika Republike Hrvatske.