Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Moj dom, moja kuća - radovi učenika 4.b

Autor: Administrator , 24. 4. 2013.

Učiteljica: Ljubica Spajić

Moja kuća

Jako volim svoju kuću. Ona mi pruža zaštitu od hladnih zima i vrućih ljeta. Također mi pruža veliku udobnost i zabavu u igri u s članovima  moje obitelji. Vikendom kad nemam škole mogu gledati crtiće u rano jutro, a kasno navečer mogu gledati filmove i grickati grickalice te nakon toga sretan usnuti u san u mojem udobnom krevetu.

Ponekad u moj stan dođu prijatelji pa se igramo. Kada se kuća zaprlja, ja i moja obitelj je očistimo.

U kući sam proveo mnoge lijepe trenutke kao što su: moji prvi koraci, mnoge rođendanske proslave, dobivanje svoje sobe .....

Ali najvažnije od svega je što u kući nisam sam, nego su tu i baka i dida, mama i tata te moj mali brat. Tu je nekoć bila  i moja mačka, tužan  sam što je više nema.

Eto, jako volim svoju kuću i nikad se ne bih htio odseliti i zauvijek bih u njoj ostao!

Adrian Ružić

Moj  dom

Moj dom su moja obitelj, moj brat Leon, mama i ja. Moj dom je pun ljubavi i topline koju jedni drugima dajemo. Ja živim u kući u kojoj žive moja baka i dedo, moji rođaci, moja teta i ujko, tako da je kuća uvijek puna smijeha i veselja. Uvijek se vraćam s radošću doma jer tamo osjećam sigurnost i ljubav. Najviše se radujem maminom toplom zagrljaju nakon svakog dolaska kući. Svoj dom ću uvijek nositi u srcu ma gdje bila.

Lana Duić

Moja kuća

Nemaju svi sreće da imaju lijepu kuću. Meni je moja kuća jako lijepa. Sive je boje s bijelim obrubljenim prozorima. Imam veliko dvorište s puno cvijeća i drveća. Moja kuća ima dva kata. Na gornjem katu žive striko i strina, a u prizemlju moja obitelj. Najveća soba u našoj kući je dnevna soba. U njoj se okupljamo, gledamo TV i razgovaramo. Dnevna soba je spojena s blagavaonicom. U njoj je stol sa šest stolaca. Uz blagavaonicu je kuhinja. Nije velika, ali je najdragocjenija jer tamo ima puno hrane. Sestra i ja imamo svaki svoju sobu. Njezina je soba velika i curkasto uređena. Moja je soba nešto manja, ali nogometaški uređena. U svojim sobama učimo, igramo se i spavamo. Imamo dvije kupaonice. Jednu koriste mama i tata, a drugu seka i ja. Radna soba nije velika. U  njoj mama pegla, a mi djeca igramo društvene igre. U najvećoj spavaćoj sobi spavaju mama i tata. U njoj ima puno ormara. Najviše volim proljeće i ljeto. Tad mi je dvorište puno prijatelja i po cijele dane se igram.

Mate Miličević

Moja kuća

Ja imam kuću s dva kata i prizemljem. Oko kuće nalazi se veliko dvorište na kojem igram košarku i nogomet sa susjedom Andrijom. Ponekad vozimo bicikl ili role. U prizemlju kuće nalazi se dućan, a iznad njega nalazi se naš stan. Tu se nalazi veliki dnevni boravak i kuhinja. Mama puno vremena provodi u kuhinji, a mi ostali u dnevnom boravku. Iz dnevnog boravka se ide na terasu. Ta terasa je velika skoro kao i kuća. Ljeti na toj terasi radimo roštilj i družimo se s prijateljima. U kući smo imali prije jedan, ali sad imamo dva WC –a pa više nije gužva i panika na vratima. Prije sam dijelila sobu sa sestrom. Ona se stalno žalila da nije nikad imala svoju sobu pa su roditelji preuredili gostinjsku sobu. Sada tata u šali kaže da jedini on nema svoju sobu. Bratova soba je plava, moja soba je zelena, a sestrina bijela. Volim svoju kuću, ali ponekad bih htjela da je manja jer bi spremanje u kojem sudjelujem i ja, kraće trajalo.

Nikolina Vlašić

« Svibanj 2024 »