Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Bio sam vojnik u vojsci kralja Petra Svačića

Autor: Administrator , 31. 1. 2013.

Pročitajte zanimljiv rad Marina Gudelja, učenika 4.b

Bio sam streličar u vojsci posljednjeg hrvatskog kralja, kralja Petra Svačića, na Gvozdu 1107. Godine. Nosio sam uglancanu, tešku željeznu kacigu, veliki i sjajni prsni oklop, lagani, ali hladni nožni oklop i željezne čizme. Bio sam naoružan lukom i strijelama i za nuždu jednim mačem.

Sakrivao sam se u krošnjama velikog drveća i u grmlju, a iz skrovišta sam štitio kralja Petra. Neprijateljima sam bušio glave strijelama koje sam svom snagom ispaljivao iz svog luka dok mi je u glavi još uvijek zvonila naredba:“Pod savku cijenu sačuvati život kralju!!!“

Kao vojnik s kraljem Petrom sam  prošao kroz mnoge slavne bitke i u mnogima smo pobijedili. Dok sam vadio zadnju strijelu, pomislio sam, kako li će završiti ova bitka? Znao sam da ova strijela ne brani samo kralja već i meni najdražu domovinu Hrvatsku . Žestoko smo se borili. Odjednom me pogodiše!

Moje ranjeno tijelo spustilo se na hladnu zemlju na kojoj je već ležao i kralj. Nije me boljela rana već velika tuga  jer sam znao da smo izgubili i kralja i domovinu.

Marin Gudelj 4.b

« Svibanj 2024 »