Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Moj prijatelj - 3. b

Autor: Administrator , 8. 3. 2012.

Radovi učenika 3. b razreda.

Moj prijatelj Gabrijel

Imam jednog jako dobrog prijatelja .Zove se Gabrijel. On ima svijetlu kosu, a oči smeđe. Ima pravilne uši i mali nosić. Lice mu je vedro jer je stalno nasmijan. Moje je visine. Ima spretne noge što se najbolje vidi kad pleše breakdance i naravno dok igra boks na koji smo išli zajedno. Gabrijel jako voli sport i to je još jedna stvar u kojoj se jako slažemo. On je dobar učenik i nikad se ne tuče.

Prije dvije godine išli smo  zajedno na zimovanje. Kad smo se spustili skijama, ja sam pao. Svi prijatelji su otišli, a samo je Gabrijel ostao i pomogao mi da ustanem. Eto on je stvarno dobar prijatelj i na njega se uvijek mogu osloniti, pogotovo kad sam u nevolji.

Njemu najviše vjerujem.

Mate Miličević   3.b

Fran

Fran je jedan od mojih najboljih prijatelja iz razreda.

Naše prijateljstvo je počelo na jedan vrlo čudan način. Kad smo se tek upoznali, Fran me je zadirkivao, bacao mi stvari, a ponekad me i lupio zbog čega sam bio jako žalostan. Tad sam odlučio porazgovarati s njim o njegovom ponašanju prema meni.

To je bila dobra odluka jer od tad više nije bilo zadirkivanja ni grubosti.

Sada se odlično slažemo i zajedno igramo, u vrsti na tjelesnom stoji pored mene jer je visok kao ja. On ima narančastu kosu i pjege na licu. Dobar je učenik, sjedi u prvoj klupi. Ponekad ne sluša učiteljicu što govori pa nezna ponoviti njene riječi.

Možda bi i učiteljica trebala porazgovarati s njim kao ja.

Gabrijel Beloša  3.b

Tko je moj prijatelj?

On ima crnu kosu, sitne tamne oči i tanak nos na kojem nosi  plave naočale. Ima mršavo tijelo, duge noge i tanke vitke ruke. Pametan je jer uglavnom sve logičke zadatke zna riješiti bez problema, a tek kako dobro piše  sastavke.

Zabavan je jer se uvijek trudi razveseliti društvo oko sebe.Voli pričati o raznim događajima i voli trenirati teški karate u kojem je jako uspješan. Sjedi blizu mene.

Uvijek ću mu biti prijateljica. Pogodili ste to je Karlo.

Marta Ćuk 3.b

Mateja

Moja najbolja prijateljica Mateja ima kratku svijetlo smeđu kosu i male smeđe oči. Obrazi su joj rumeni,a usta uvijek nasmijana. Najmlađa je u svojoj obitelji. Ona je pametna i lijepa. Voli male crno-bijele tipke na klaviru.

Leonarda Gazić 3.b

Nina

Nina ima velike smeđe okruglaste oči, poveće uši i gustu smeđu kosu. Visoka je, ima duge ruke i još duže i brže noge. Dobra je prijateljica jer svima želi pomoći, dobra je učenica jer zna rješavati teže matematičke zadatke. Ona se jako voli družiti s prijateljima  a u školi ne voli dobiti jedinicu.

Matea Palac  3.b