Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Zašto volim mamu?

Autor: Nancy Vujanić, 12. 5. 2016.

Pjesme učenika 3.b

Učiteljica: Ljubica Spajić

Zašto volim mamu?!

Zovem se Lea i da nema moje majke ne bi se tako zvala, a baš mi se sviđa to ime. Volim mamu jer  me hrani i razveseli svaki put kad sam tužna.

Sretna sam jer je imam. Kad sam tužna i uplakana, ona me zagrli, poljubi i kaže mi lijepe riječi, a ja počnem bivati sve sretnija, kao veseli psić.  Njene oći su plave poput neba bez oblaka. Kad dobijem peticu, ona je jako sretna i na njenom licu pojavi se smješak, a to mi se sviđa kod nje. Ruke su joj dugačke,  visoka je  i ima bijelu kosu. Nekad mi pomogne oko zadaće. Volim mamu jer mi pomaže, odgaja me  i pazi na mene, a to mi puno znači!

Zato volim mamu!

Lea Oreški

Zašto volim majku?!

Dragi prijatelji danas ću vam pričati zašto volim majku. Svoju majku volim jer me toplim i nježnim zagrljajem tješi kada sam tužan. Kada sam bolestan, ona me pažljivo mazi, pazi i njeguje. Volim je jer me ona kao malu bebu presvlačila, kupala, njegovala i uspavljivala. Majka me naučila da bih trebao biti strpljiv s njom kao što je ona sa mnom, a ja se trudim biti takav.

Zašto volim mamu?!

Vjerujem da puno djece ne zna zašto voli majku. Mogu vam samo reći da svatko dijete voli svoju mamu na svoj način. Možda mu ona daje uvijek poljubac u obraz, dobrotu ili zbog nečeg drugog. Moja i majčina ljubav ne može se opisati, ali ću vam pokušati opisati zašto volim mamu. Svoju mamu volim, ali tu ljubav nekada ne pokazujem baš najbolje. Napravim joj buket papirnatih ruža. Kada dođe kući, malo ju naljutim kako bi se što više veselila buketu ruža. Uskoro ona povisi glas te znam da je pravo vrijeme da joj ga poklonim. Pokazavši svoj poklon, ona mi raširi ruke i čvrsto me zagrli i poljubi. Lagano kao mala kap kiše padne na moj obraz taj poljubac. Odlučila sam da je više neću ljutiti. Najviše sam sretna kada pusti suzu dok mi govori da je sretna što me ima. Volim svoju mamu jer je jedinstvena i samo moja. Nadam se da moja ljubav prema njoj nikada neće prestati.

Lana Oštarić

« Svibanj 2024 »