Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Riblji radio javlja u panici (prvi dio)

Autor: Administrator , 9. 9. 2013.

Pročitajte uvod u napet i zanimljiv roman TomislavaTatarovića (6.b)

Svi se bojimo, svi drhtimo. Opasnost u naše more stigla je. To veliki morski pas je. Svatko mu bježi s puta da spasi svoju majušnu riblju glavicu. Ti zubi,  to ogromno tijelo, ta peraja. Čim je vidiš strese te jeza i počneš plivati koliko te peraje nose. Cijeli grad sluša vijesti na ribljem radiu.

REPORTERKA :“Nalazimo se ovdje u središtu oceana. Morski pas započeo je svoj prvi napad na selo koje se nalazi blizu središta Tihog oceana. Ne znamo koliko je riba zatočeno ispod ruševina jer je morski pas zvani RAZARAČ razorio farme i kuće. Policija i vojska došla je u pomoć građanima ribograda.

Neki kažu da je“... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP. (nema signala)

Bijela kuća :

PREDSJEDNIK RIBLJEG SAD-a : „Ovo je nenormalno više. Samo pljačke, lopovluk, nasilje i ko zna što više razara ovu državu. Spojite me s vojnom bazom.“

VOJNA BAZA: “Dobar dan gospodine.“

PREDSJEDNIK: “Pa baš i nije dobar pukovniče.“

VOJNA BAZA: “Radimo sve što možemo i što brže možemo.“

PREDSJEDNIK: “Kakvo je stanje vani ?“

VOJNA BAZA: “Loše gospodine. Izgubili smo dosta riba i opreme. Ne znam  koliko ćemo još izdržati.“

Sutradan riblji radio javlja u panici: “Ovo ludilo ne prestaje.          Morski pas samo napada i napada. Sve ribe uzimaju ono najnužnije i bježe iz svojih domova. Upravo smo dobili vijest da je više od 2.000 riba ostalo bez krova nad glavom. Ribe pripremite se za ono najgore. Uzmite sve ono što vam je nužno i idite u zračnu luku jer avion polijeće za tri sata.  POŽURITE!!!“

ZRAČNA LUKA: “Obavijest svim putnicima, let je odgođen za sutra u jutro zbog oluje. Hvala na pažnji.“

* * *

I tako dok morski pas razara, a ribe bježe i spašavaju svoju riblju glavu. Ja se trebam odmoriti. Ne brinite čitatelji bit će još nastavka ove priče.  Ovo je samo uvod u ovaj roman.

NASTAVIT ĆE SE ...

« Svibanj 2024 »