Lutkarska predstava Jadranke Čunčić Bandov u našoj školi

Autor: Administrator , 7. 5. 2012.

U ponedjeljak, 7. svibnja 2012. učenici razredne nastave, zajedno sa svojim učiteljima i knjižničarkom, uživali su u lutkarskoj predstavi koju je izvela književnica, lutkarica i glumica Jadranka Čunčić-Bandov. Održane su 2 predstave: za jutarnju (1.a, 3.a i 3.b razred) i popodnevnu (2.a i 2.b, 4.a) smjenu.

Autorica sama izrađuje lutke od različitih materijala poput tikvica, čarapa, torbica i drugih uporabnih predmeta.

7.5.2012. godine našu školu posjetila je spisateljica Jadranka Čunčić-Bandov koja je u učionici glazbenog svojim igrokazima i pjesmicama zabavljala učenike. Moj razred je ujutro došao u glazbenu učionicu u kojoj nas je dočekala spisateljica. Kad smo se ugodno smjestili gospođa Jadranka nas je pozdravila i počela pričati jednu šalu vezanu za njeno ime i prezime s čime smo započeli naše druženje. Lutkarska predstava se zvala „Šale, trice i zvrndalice“.

Spisateljica je svojim lutkama  dočaravala igrokaze i pjesmice. Pričala nam je o svojim zanimanjima i životu. Jako mi se svidjelo s književnicom pogotovo kada su joj učenici pomagali glumiti. Nadam se da ćemo imati još ovakvih susreta.

Marta Ćuk 3.b

Zabavno je bilo kad je spisateljica tražila dobrovoljce kako bi odglumili nekoliko uloga iz njenog igrokaza.

Matea Ćurić, 3.b

Osim što piše igrokaze i sama izrađuje lutke, svestrana autorica  svojim lutkama daje svoj glas oblikujući tako njihov karakter i izvodi upečatljive lutkarske predstave koje ostavljaju dubok dojam na djeci.

Učenici tijekom predstave nisu skidali osmijeh sa svojih lica, a neki su, glumeći slona i mišiće pomogli u stvaranju umjetničkog dojma.

Spisateljica nam je pokazala lutke koje je sama radila i pričala nam o igrokazima koje je sama napisala. U jednom od igrokaza sam i ja glumio slona, a priča se zvala,,Slon i bubamara“.

Svi smo bili tužni kad je spisateljica krenula kući, ali bilo je i sretnih, a to su bili oni koji su dobili autogram od spisateljice.

Najviš mi se svidjelo kad se klaun predstavljao, a mi  smo ponavljali njegovo ime.

Adrian Ružić, 3.b

Lutkarska predstava je ostavila dubok dojam na učenike te potaknula njihovu maštu i kreativnost te su učenici 2.b napravili i svoje lutke. Njihove lutke možete pogledati ovdje.

U privitku pogledajte još neke lutke s predstave.

Priloženi dokumenti:
Lutke.wmv (1.11 MB)