Održano školsko natjecanje Sudoku

Autor: Nancy Vujanić, 29. 11. 2023.

U petak, 27. listopada 2023. u našoj školi održano je školsko natjecanje u rješavanju zadataka iz sudoka.

Nositelj i organizator ovog natjecanja i projekta je Hrvatska Mensa koja uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje ove godine treći puta organizira Sudoku natjecanje za osnovnu i srednju školu u cijeloj Hrvatskoj. Cilj ovog projekta je razvoj vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece.

Značajan interes i motivaciju pokazalo je i 7 učenika našeg 4.b razreda koji su puni natjecateljskog duha pristupili natjecanju. Učenici su se natjecali u kategoriji – „Bistrići“ koja je namijenjena učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Prvo mjesto na školskom natjecanju u kategoriji „Bistrići“ zauzela su čak tri učenika iz našeg razreda s ukupno 64 boda od mogućih 64 boda. To su: Patrik Jovanić, Ivano Kujundžić i Ana Sertić.

Učenici koji su u ovoj kategoriji ostvarili 41 bod ili više pozvani su na regionalno natjecanje, a tu spada još troje učenika iz našeg razreda: Karla Palac, Lovro Palac i Lot Mijatović. Što je ukupno 6 predstavnika samo iz našeg 4.b razreda!

Ovo je sjajan uspjeh naših učenika! A ova će šestorka iz 4.b te učenik Emanuel Poljanac iz 2.b u kategoriji „Bistrići“ predstavljati našu školu na regionalnom natjecanju u Velikoj Gorici, 25. studenoga 2023. godine. Domaćin regionalnog natjecanja za Zagrebačku županiju bit će OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice.

Čestitamo našoj uspješnoj sedmorki i želimo im puno uspjeha na regionalnom natjecanju!

Ako se i vi želite okušati u rješavanju tipova zadataka koje su rješavali učenici na školskoj razini, na sljedećoj poveznici https://sites.google.com/view/2023sudoku/yadaciYadaci možete preuzeti zadatke i mozgati!

Učiteljica Diana Prevolnik

Izvor: Diana Prevolnik