Upute za posudbu knjiga u školskoj knjižnici

Autor: Nancy Vujanić, 14. 9. 2020.

Dragi učenici,

najprije vas sve puno pozdravljam i želim vam uspješnu i sretnu novu školsku godinu.

Nadam se da ćemo se što prije vratiti normalnom životu i ponovo družiti u prostoru naše školske knjižnice.

Zbog epidemiološke situacije i mjera koje moramo provoditi u školi, pa tako i u našoj školskoj knjižnici, posudba knjiga će se organizirati (trenutno) na sljedeći način:

- vaši učitelji (razredna nastava, prof. hrv. jezika) javit će mi koju knjigu trebate pročitati za lektiru, a ja ću svakog učenika zadužiti za po jedan primjerak knjige i papirić s njegovim imenom staviti u knjigu

- 1 ili 2 učenika (koji će biti zaduženi za preuzimanje knjiga) doći će po knjige u knjižnicu i knjige odnijeti u razred te dati svakom učeniku knjigu za koju je zadužen

- ako imamo dovoljno primjeraka knjiga (za svakog učenika), knjige možete zadržati do sata lektire. Na sat lektire bi svi učenici trebali donijeti zaduženu knjigu i nakon obrade lektire, svaki učenik u svoju knjigu stavlja papirić sa svojim imenom i prezimenom, a učenici zaduženi za suradnju s knjižnicom, knjige vraćaju u knjižnicu.

- ako nemamo dovoljno primjeraka, učitelji  odrede tko bi od učenika knjigu trebao vratiti ranije (oni bolji čitači), kako bi učenik koji nema knjigu, mogao također posuditi. Vjerujem da ima učenika koji su učlanjeni i u gradske knjižnice, pa u slučaju da nema dovoljno primjeraka, bilo bi odlično ako bi ti učenici mogli posuditi knjigu u nekoj od gradskih knjižnica. Također, ako netko ima knjigu kod kuće, neka obavijesti učitelja/učiteljicu, tako da znamo da tome učeniku nije potrebna knjiga iz školske knjižnice. Naravno, ovo sve se odnosi na situaciju kada u školskoj knjižnici nema dovoljno knjiga za sve učenike jednog razreda.

- ukoliko netko želi posuditi knjigu za slobodno čitanje, najbolje bi bilo da učitelj/-ica zapiše koju knjigu želite, meni proslijedi tu informaciju  i ja vam priredim knjigu ili mi na e-mail knjiznice osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com javite koju knjigu trebate (želite) i ja je priredim. Po knjige dolaze učenici koji su zaduženi za suradnju s knjižnicom.

Ukoliko imate kakva dodatna pitanja, pišite na e-mail knjižnice.

Nancy Vujanić, knjižničarka