Posjet Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu

Autor: Administrator , 12. 11. 2010.

12. studenog 2010. bili smo na koncertu pod nazivom Čarolija filmske glazbe. Koncert se održavao u Koncertnoj dvorani  Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u suradnji Hrvatske glazbene mladeži, Zagrebačke filharmonije i  Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog.

Voditelj tog veličanstvenog događaja bio je Joško Marušić.  Saznali smo puno toga o ulozi glazbe na filmu, sve od nijemog filma do suvremenog filma. Eru nijemog filma  dočarao nam je na pijaninu pijanist Branko Bulić.

Zagrebačkom filharmonijom  dirigirao je Dinko Appelt i mi smo uživali uz glazbu iz popularnih  filmova Harry Potter i  Gospodar prstenova. Koncertna dvorana je bila puna zadovoljnih slušatelja svih uzrasta. Iz naše škole bilo  nas je šezdesatak, uglavnom učenika petih i šestih razreda u pratnji učiteljica i pedagoginje škole. Odličan koncert! Sve pohvale i za naše učenike  koji su doista uživali u koncertu.

Iz Zagrebačke filharmonije nam poručuju: Vidimo se na slijedećem Koncertu u ožujku 2011. Samo za Vas izvodit ćemo najveće hitove klasične glazbe «  TOP 10 » !!!

Alena Perica, nastavnica glazbene kulture

Dojmovi naših učenika oduševljenih koncertom Čarolija filmske glazbe:

Bilo  je hladno jesensko  jutro: išli smo na koncert Čarolija filmske glazbe. U autobusu mi je srce tako snažno kucalo od uzbuđenja što idem na koncert. Kada smo ušli u dvoranu primijetila sam da je dvorana puna mladih ljudi i naših vršnjaka. Prvo su na pozornicu izašli svirači. Malo kasnije je izašao dirigent Dinko Appelt. Svi svirači su bili obučeni u lijepa crna duga odijela i bijele košulje. Kada sam pogledala na pozornicu sjetila sam se svog prvog koncerta.

Napokon je počeo koncert. Na platno su prvo pustili jedan nijemi crtić, a pijanist ga je pratio pomoću klavira. Nakon toga su pustili isječak iz filma Gospodar prstenova. Onda su počeli svirati skladbe iz filma. Neke su skladbe imale lijepi,  spori ugođaj, a neke su bile napete. Obično su u tim  napetim  skladbama  svirali najviše bubnjevi . Mirne skladbe bi me usporavale a kad bi počela neka brza, napeta i glasna glazba onda bih se tako prepala da bih skočila sa stolca.

Kada su počeli svirati skladbe iz Harry Pootera. Većina skladbi imala je zvonki  zvuk. A kada je koncert završio, dirigent je rekao da pjesnik svira sve dok svi ljudi izađu iz dvorane. Koncert je završio, a ja sam bila puno dojmova  i jedva sam čekala da ih ispričam svojima ukućanima . No bilo mi je žao što je koncert završio

Lara Dritanović, 5.c

Koncert je bio predivan. Sva ta glazba, svi ti ljudi, sva ta zabava!

Jako mi se svidjelo kad su prikazivali nijemi film i pijanist je to pokušao odsvirati. Ali nema govora - najviše me oduševila glazba iz filmova Harry Potter i Gospodar prstenova. Koncert je prošao za tili čas...

Dora Hećimović, 5.a

... Dirigent Dinko Appelt nam predstavio glazbala simfonijskog orkestra. Tu su bili gudači, truba, klarinet, saksofon , klavir, udaraljke i čelesta... Glazbala su počela svirati – violina je imala toliko lijep zvuk, i tek kad su počeli svirati svi instrumenti! Melodija je u meni probudila veselje i mir. Jedan stariji gospodin je svirao na pijaninu. Kako to božanstveno zvučalo, uživao sam posebno u zvuku visokih tonova. Najviše mi se dojmilo glazbalo čelesta za to što njega nisam nikad vidio. Ja sam se na koncertu osjećao jako lijepo i veselo.

Franjo Medvidović, 5.c

... Meni se najviše sviđale melodije iz Harry Pottera. Bilo mi je jako zanimlivo kada je voditelj Joško Marušić govorio o nastanku filma i o tome kako su prvi filmovi bili nijemi, pa je jedan pijanist svirao u kinu da ljudima bude zanimljivije. Naučili smo kako je glazba u filmu vrlo važna. Od instrumenata najviše mi se svidjela harfa jer ima lijepi, nježni  zvuk.

Bilo nam je jako lijepo i rado bih to ponovila.

Marta Gojčeta, 6.a

U petak 12. 11. moj razred zajedno još s učenicima druhih razreda išli smo na koncert Čarolija filmske glazbe. Kada smo dobili karte i smjestili se na svoja mjesta u dvorani, koncert je  mogao početi. Dirigent D. Appetl je prozvalo sve vrste instrumenata i glazbenici su podigli sve instrumente u zrak. I onda je počelo! Prvo je bilo nijemi film o jednom dinosauru i zatim jedan smiješan crtić. Sve to na pijaninu pratio pijanist Branko Bulić. Slijedila je skladba iz filma Gospodar prstenova . Bila je jako lijepa. Onda je slijedila posljednja skladba iz filma Harry Potter. Ona mi se najviše dojmila.

Na kraju je pijanist svirao dok svi nismo izašli iz dvorane kao za vrijeme početka filma.

Na koncertu je bio super!

Tomislav Šalinović, 5.c

Koncert mi se svidio zato što je bilo puno lijepe glazbe iz filmova koji su mi najdraži. Imali smo i vrlo zanimljivo predavanje o filmskoj glazbi. Obožavam lijepu glazbu iz Harry Pottera, posebno 3. stavak. Najviše mi se svidjelo sviranje violine u Harry Potteru.

Vrlo lijep koncert!

Jana Bratković, 6.a

Svidio mi se koncert jer je bio jako uzbudljiv. Podjednako mi se svidjela  glazba iz Gospodara prstenova i iz filmova o  Harry Potteru. Na koncertu smo upoznali i mnoga nova glazbala za koje dosad nisam znala. Ali najviše mi se svidjela harfa koja ima jako nježan zvuk.

Monika Maršić, 6.a

.. Bilo je odlično. Meni se više dopala glazba iz Harry Pottera. Gledala sam sve filmove o Harry Potteru  i zato  mi je glazba iz tih filmova  poznatija . U orkestru ima raznih instrumanata. Violina mi se najviše sviđa zato što ima lijep zvuk i lijepog je izgleda.

Na koncertu bilo mi je jako lijepo i željela bih ponovo ići.

Nika Perić, 6.a

U Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog bilo mi je jako lijepo. Najviše mi se dopala uvodna glazba iz Harry Pottera. Voljela bih ponovo otići na koncert Zagrebačke filharmonije.

Lana Tuković, 6.a

« Svibanj 2024 »