Dan Gradske knjižnice Velika Gorica

Autor: Nancy Vujanić, 26. 2. 2016.

U četvrtak 3. ožujka 2016. povodom Dana Gradske knjižnice Velika Gorica poklanjamo BESPLATAN UPIS ZA NOVE ČLANOVE, odnosno za sve osobe koje se na taj dan po prvi put upisuju u knjižnicu. Novi korisnici mogu se uz predočenje osobne iskaznice (zdravstvene iskaznice za djecu) upisati u jednom od tri odjela knjižnice - Središnjem odjelu za odrasle, u Područnoj knjižnici Galženica ili u Dječjem odjelu tijekom radnog vremena knjižnice od 8.00 do 19.30 sati.

Ovogodišnji rođendan Gradske knjižnice Velika Gorica posebno je svečan jer njime obilježavamo 130. obljetnicu otvorenja Prve čitaonice u Velikoj Gorici i jednako toliko godina knjižničarstva u Turopolju. Taj dan tradicionalno obilježavamo 3. ožujka, a i ove godine u akciji besplatnog upisivat ćemo nove članove. Osim 130. rođendana naše „hiže od knig“, kako ju je nazvao veliki Juraj Habdelić, ove godine naš Dječji odjel obilježava svoju 10. obljetnicu rada s djecom i za djecu, a prošla je godina protekla u znaku 35 obljetnice Područne knjižnice u Galženici.

Veliki zagovornik prosvjetnog društvenog djelovanja i jedan od najznačajnijih župana Plemenite općine turopoljske Franjo pl. Lučić u Pozivu na osnivanje čitaonica u Turopolju izjavio je sljedeće:

„Po prosvjeti cijenimo i mjerimo vrijednost naroda. Narod bez prosvjete je kržljav i slab, kao i biljka bez sunca. Narod prosvijetljen ne nasjeda drugima i ne da se od stranih voditi, već se vodi sam o svojoj jakosti i samosvijesti… Pa kojim načinom ćemo se najbrže i najsigurnije prosvijetliti i onim što nam je potrebno za život najlaglje upoznati. Jedinim načinom, koji ravno vodi cilju, a to je čitanje.“

Svaki šesti stanovnik Velike Gorice i okolice naš je član, pridružite nam se i Vi!

! VAŽNO ! Akcija se odnosi samo na osobe koje se po prvi put upisuju te ranije nisu bile članovi Gradske knjižnice Velika Gorica.

Gradska knjižnica Velika Gorica

Središnji odjel za odrasle