Gradska knjižnica Velika Gorica

Autor: Nancy Vujanić, 21. 1. 2016.

U ponedjeljak, 25. siječnja 2016. u 19.00 sati započinjemo s novim ciklusom književnih događanja u Središnjem odjelu za odrasle. Riječ je o programu Čitanja bez korica u kojem ćemo predstavljati velikogoričke pisce i pjesnike koji još nisu ukoričili svoje priče, pjesme, aforizme, romane ili – zašto ne? – drame.

Ljude koji zapravo ne pišu kako bi se našli na top listama bestselera, nego zbog nekog dubokog unutarnjeg poriva da izraze, komentiraju, promišljaju riječima na papiru. No kako je smisao svake književnosti ipak komunikacija i obraćanje drugome, lijepo je kad napisano ipak dospije do onoga kome se obraća – do čitatelja, pa makar i izvan korica.

Prva nam je gošća Ana Bundalo, naša mlada sugrađanka među čijim se mnogim talentima i interesima ističe ljubav prema pisanoj riječi. Ana Bundalo između ostalog je i članica prvog čitateljskog kluba u Velikoj Gorici „Crna kutija“, a svoj književni talent već nam je dokazala osvojivši jednu od nagrada na prošlogodišnjem natječaju knjižnice Pišem ti pismo… natječaj za najpismo za najoriginalnije među pristiglima - ujedno i jedino ljubavno pismo Nikoli Tesli na tom natječaju. Što sve zna i umije, kako barata riječima u stihu i prozi, što ju inspirira za pisanje i kako za to nalazi vremena, saznajte na književnom druženju i uvjerite se sami kako Anino pisanje zaista zaslužuje korice.