Dar školskoj knjižnici

Autor: Nancy Vujanić, 10. 4. 2015.

Leonarda Gazić darovala je školskoj knjižnici 2 knjige.

Anne Adeney: NAJLJEPŠE BIBLIJSKE PRIČE

Biblija je najveća zbirka priča na svijetu; sastoji se od šest knjiga s tisućama priča, a u ovom izdanju nalazi se 100 odabranih najljepših biblijskih priča iz Starog i Novog zavjeta koje su ispričane iz perspektive djece iz biblijskih vremena, a namijenjene današnjoj djeci. Mnogi običaji, svetkovine i načini zabave očuvali su se iz davnine i još žive u suvremenom Izraelu. Sve te priče uvijek su se iznova prepričavale i poslije mnogo vremena došle i do današnje djece. Nadamo se da će i vaši najmlađi, nakon što ih čuju ili pročitaju, pričanjem tih priča nastaviti prenositi biblijsku riječ i na svoje prijatelje.

Lara Holbling Matković: MOJ PRVI HRVATSKI RJEČNIK ZA DJECU I ODRASLE

Nakon Velikog rječnika hrvatskoga jezika i Hrvatskog enciklopedijskog rječnika Novi Liber sada objavljuje Moj prvi hrvatski rječnik, namijenjen najmlađoj, ali ne i manje zahtjevnoj čitalačkoj publici. To je prvi hrvatski jednojezični rječnik za djecu predškolske i rane školske dobi, koja tek počinju upoznavati slova uz roditeljsku pomoć, pa do onih koji su svladali čitanje i pisanje i kreću sami u istraživanje Rječnika. Osnova za odabir bila nam je baza od 2.500 riječi koja je nastala obrađivanjem priručnika i udžbenika za prvi i drugi razred osnovne škole te uspoređivanjem sličnih priručnika na stranim jezicima. Oko 1.500 riječi objašnjeno je tekstovima, od kojih smo 856 popratili crtežima i fotografijama. Za razgovorne i dijalektalne oblike riječi koristili smo rječnik Zaviri (Jelaska - Kovačević) i izdanja Novoga Libera -Rječnik stranih riječi (Anić - Goldstein) i Veliki rječnik hrvatskoga jezika (V. Anić).

Knjige možete pronaći u školskoj knjižnici.