Škola u prirodi učenika četvrtih razreda (Novi Vinodolski)

Autor: Administrator , 12. 3. 2015.

Učenici 4. a, b, c i d razreda boravili su u školi u prirodi (Novi Vinodolski) u periodu od 09. - 12. ožujka  2013.

Kako su se učenici proveli, što su sve naučili, gdje su bili, kako su provodili slobodno vrijeme, pogledajte u prezentaciji u privitku.

Škola u prirodi od 9.03.2015. do 12.03.2015. godine

Učenici četvrtih razreda OŠ Velika Mlaka išli su u školu u prirodi u Novi Vinodolski. Putovali su uz pratnju svojih učiteljica, učitelja i pedagoginje autobusom.

Krenuli smo 9.03.2015. u 8:00 sati. Putovali smo 4 sata i stigli u Senj. Obišli smo kulu Nehaj i od vodiča doznali o njenoj prošlosti i gradu Senju.

Kasnije smo se vozili do Novog Vinodolskog. Kada smo stigli podijelili smo se po sobama i raspremili svoje stvari. Malo smo razgledali  sobu i balkon i nakon toga smo išli ručati. Bilo je jako ukusno. Poslije ručka smo bili u šetnji, a navečer smo imali predstavljanje i ples.

Drugi dan smo brodom išli u Crikvenicu. To mi se najviše svidjelo. Dok smo se vozili brodom razgledavala sam kuda sve plovimo: bilo je puno lijepih kuća  i crkvi, a kasnije su bile male plaže i stijene. U Crikvenici smo išli u Akvarij. Bilo je  različitih riba. Kupili smo si suvenire. Poslije toga smo svi kupili sladoled i sjeli pokraj mora. Bilo je stvarno prekrasno. Šetali smo uz more, a učitelji su nas pustili u park da se poigramo. Penjali smo se po stijenama, spuštali niz tobogan i igrali lovice. Navečer  smo u odmaralištu imali igre bez granica.

Treći dan smo išli u grad u muzej. Slušali smo i razgledavali izložene predmete. Nakon toga smo razgledali grad i kupovali suvenire i razglednice i markice. Kada smo napisali razglednice i zalijepili markice  ubacili smo ih u poštanski sandučić i krenuli natrag u hostel. Navečer smo gledali animirani film Medvjedić  Paddington.

U toku boravka u školi u prirodi imali smo i radionice sa studenticama: Aboretum, Vjetrovi Primorja i Ne rugaj se. U četvrtak smo imali zanimljivu radionicu Ne rugaj se , a zatim smo još jednom išli u šetnju uz more. Poslije ručka smo  krenuli kući. U Lici smo vidjeli snijeg uz cestu, a počeo je i padati. Oko 16.00 smo bili ponovo u Velikoj Mlaki.

Jako sam se lijepo provela  u Školi u prirodi.

Dora Đurkan

Učenica 4.b razreda