Završnica natječaja Pišem ti pismo… natječaj za najpismo – dodjela nagrada i priznanja

Autor: Administrator , 23. 4. 2014.

U subotu, 10. svibnja 2014., dan uoči Svjetskog dana pisanja pisama, u Središnjem odjelu Gradske knjižnice Velika Gorica u 11.00 sati održat će se završnica natječaja Pišem ti pismo… natječaj za najpismo. Dobitnicima će biti podijeljena priznanja te nagrade Hrvatske pošte koja je bila suorganizator natječaja i Gradske knjižnice Velika Gorica.

„ Kad šaljete pismo, uvijek nešto pokrećete…“

Stiže nam travanj i u Gradskoj knjižnici Velika Gorica ponovno očekujemo hrpe vaših pisama! Proljeće je vrijeme buđenja prirode… ali i buđenja ljubavi. Proljetno sunce nakon duge i sive zime otapa i najtvrđa srca i okreće ih najljepšem osjećaju na svijetu. Proljeće je također i vrijeme za već tradicionalni Natječaj za naj pismo što ga Gradska knjižnica Velika Gorica u suradnji s Hrvatskom poštom raspisuje povodom Svjetskog dana pisanja pisama koji se širom svijeta obilježava 11. svibnja.

Ono što je u ovom natječaju najljepše je to što u njemu mogu sudjelovati apsolutno svi – od 7 do 77, a ovogodišnja tema natječaja je ljubav… ali ne bilo kakva! Kako biste sudjelovali u našem natječaju trebate napisati ljubavno pismo vašem omiljenom književnom liku!

Tu zaista nema pravila: gotovo svi su barem jednom u životu izgubili tlo pod nogama i razum u glavi zbog neodoljivog junaka ili junakinje, divili se potajno nečijoj hrabrosti ili ljepoti koji se nisu mogli mjeriti ni sa čim stvarnim, jer ono što izmaštamo uvijek je bolje i ljepše od onoga što nas okružuje. Zato se ovoga proljeća prisjetite razloga zbog kojih ste doslovce gutali svezak za sveskom neke sage ili pak po nekoliko puta posezali za istim naslovom kako biste mogli knjiški voljeti – uzmite olovke u ruke, pred sebe stavite list papira i napišite lijepo ljubavno pismo.

Pismo pošaljite isključivo putem pošte u periodu od 7. travnja do 1. svibnja 2014. O naj pismu odlučit će naš žiri: književnica Nada Mihoković-Kumrić te djelatnice Gradske knjižnice Velika Gorica Marta Ovčarić i Pamela Sever.

Pisma šaljite na adresu:

Gradska knjižnica Velika Gorica

Natječaj za naj pismo

Zagrebačka 37

10410 Velika Gorica

… a svoje podatke – ime i prezime, adresa, broj telefona ili mobitela, te e-mail (ako ga imate) – u zasebnoj zatvorenoj koverti priložite pismu. Pismo potpisujete šifrom koju zapisujete i na kovertu s podacima.

Nagrade se dodjeljuju u dvije kategorije: nagrada za dječje naj pismo i nagrada za naj pismo odraslih, a u svakoj kategoriji dodjeljujemo po tri nagrade.

Nagrade su knjige, godišnje članstvo u Gradskoj knjižnici Velika Gorica te iznenađenja iz Hrvatske pošte, a dodjela nagrada održat će se u subotu 10. svibnja u 11.00 sati u Gradskoj knjižnici Velika Gorica, dan uoči Svjetskog dana pisanja pisama.

Gradska knjižnica Velika Gorica

Središnji odjel za odrasle