> Knjižnica

Projekt razmjene straničnika - The ISLM Bookmark Exchange Project

Autor: Nancy Vujanić, 13. 6. 2019.

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM) Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) organizira razmjenu straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika. Cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta. Ove godine je i naša škola sudjelovala u projektu. Prijavilo se 8 učiteljica razredne nastave sa svojim učenicima pa smo oformili  4 grupe i dobili partnere iz Hong Konga (2 grupe), Dubaija i Australije.

• 1. a i b (35 učenika) – Hong Kong
  • 1. d i 2. a (32 učenika) – Hong Kong
  • 3. a i 4. b (26 učenika) – U.A.E.
  • 2. b i 2.d (43 učenika) – Australija

Uvodno predavanje o projektu i straničnicima te o zemlji partneru pripremila je i učenicima održala knjižničarka škole.

Učiteljice i učenici su bili vrlo kreativni i marljivi i izradili prekrasne straničnike, na što su potrošili dosta vremena, ali rezultati su bili prekrasni.

IZRADA STRANIČNIKA U 2. B

POMAGALE SU I NEKE MAME...

UČENICI 2. B NAPRAVILI SU I KARTU PRIRODNIH I KULTURNO-POVIJESNIH ZNAMENITOSTI HRVATSKE KOJA JE OTPUTOVALA U DALEKU AUSTRALIJU

STRANIČNIKE I BROŠURE O HRVATSKOJ (KOJU JE IZRADILA KNJIŽNIČARKA) POSLALI SMO U HONG KONG, AUSTRALIJU I DUBAI.

STRANIČNICI KOJI SU OTIŠLI NA PUT U RAZNE DIJELOVE SVIJETA

1. A

1. B

1. D I 2. A

2. B

2. D

3. a

4. B

NEKI OD PRISTIGLIH STRANIČNIKA

NAŽALOST, STRANIČNICI KOJE SMO SLALI U ŠKOLU U DUBAI, VRATILI SU SE, IZ NEPOZNATIH RAZLOGA, TAKO DA UČENICI 3. A I 4. B NISU DOBILI STRANIČNIKE OD UČENIKA IZ TE ŠKOLE (NE ZNAMO ŠTO SE DOGODILO, KONTAKT S KNJIŽNIČARKOM IZ TE ŠKOLE PRESTAO JE U 2. MJESECU).