> Knjižnica

Moja prva knjiga

Autor: Nancy Vujanić, 17. 5. 2018.

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u nagradnom natječaju "Moja prva knjiga" koji organizira Udruga KAlibra iz Karlovca. Uključio se veliki broj učenika i učenica prvih, trećih, četvrtih i petih razreda, ali do kraja je slikovnicu napravilo 14 učenika te su te slikovnice poslane na nagradni natječaj. Rezultati bi trebali biti objavljeni do kraja svibnja.

UČENICI KOJI SU  PREDALI SLIKOVNICE:

(Klikom na ime, otvorit će se slikovnica u digitalnom formatu)

Napomena: Slikovnice su skenirane, pa boje nisu uvijek identične originalu. Ukoliko vam je tekst presitan, možete zumirati.

MIJO GOGIĆ (1.B): PSEĆA PUSTOLOVINA

OZANA LADIĆ (1.B): PRIJATELJSTVO I NEPRIJATELJSTVO

MELANI MILIČEVIĆ (1.B): ELINA I JEDNOROG

ANTEA TOMIĆ (1.B): VENIS NA MJESECU

IVONA MILIŠIĆ (1.B) ŠEŠIR I MACA

LARA BOŠKOVIĆ (3.D): PREKRASAN BOŽIĆ

LUCIJA ZAJEC (3.D): KATARINA I KONJIĆ ĐONI

KLARA ŽUTIĆ (4.B): MILINE OČI I NOS

IVAN JANKEŠ (4.B): PISMO S MORA

ANTONELA VLAŠIĆ (4. B): ZAPELA U MAŠTI

NELA FLEGAR (4. B): NAJBOLJI ROĐENDAN

NIVES MESIĆ (4.D): PRVI POSJET KNJIŽNICI

DORA MANCE (4. D): PRVA VOŽNJA BICIKLOM

Sve slikovnice u digitalnom formatu možete vidjeti ovdje.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Učenici su od studenog do kraja ožujka vrijedno radili na svojim slikovnicama te petkom dolazili u školsku knjižnicu po savjet za slikovnicu (ako su trebali) ili su jednostavno radili na slikovnici i družili se.

Projekt "Moja prva knjiga" provodila je  knjižničarka škole Nancy Vujanić. Učiteljica Ljubice Spajić motivirala je svoje učenike (1.b) da ustraju i završe slikovnice. Učiteljica hrvatskog jezika Marina Šilović pregledala je i ispravila sve tekstove.