Ponosni smo na veliko srce naše sedmogodišnje učenice Marine Banić (1.b)

Autor: Nancy Vujanić, 18. 3. 2016.

"Mama i tata su mi pričali o djeci koja su, zbog bolesti, izgubila svoju kosu i sada im treba druga kosa. Razmišljala sam o tome i  nakon par dana sam rekla mami - želim se ošišati i darovati svoju dugu kosu djevojčicama koje ju nemaju, jer meni će moja ionako opet narasti.

Kako su me svi zapazili po mojoj dugoj kosi, koju nisam šišala od treće godine, u školi su me pitali zašto sam se ošišala. Rekla sam - zato što sam željela darovati svoju kosu djeci koja ju nemaju. Učiteljica me je pohvalila, rekla mi je da sam donijela hrabru i divnu odluku i da je ponosna na mene. Kada mi kosa ponovo naraste, opet ću ju ošišati da nekoga razveselim", kaže sedmogodišnja djevojčica velikog srca, Marina Banić, učenica prvog b razreda OŠ Velika Mlaka i jedna od najmlađih darovateljica kose u Hrvatskoj.

Nakon što su dvije prijateljice, Biljana Bjelajac Poznić i Marijana Čergar, prošle godine pokrenule Facebook grupu „Kosa ljubavi“, u manje od godinu dana prikupljeno je više od pet tisuća donacija kose koja je namijenjena za izradu besplatnih vlasulja za osobe oboljele od malignih i autoimunih bolesti. Svoju je kosu poklonilo nekoliko tisuća ljudi, a prva djevojčica u Hrvatskoj koja je dobila vlasulju napravljenu od prave kose je dvanaestogodišnja Marta Bilen iz Osijeka, kojoj je dijagnosticiran sarkom. Do sada je izrađeno i poklonjeno 9 vlasulja, a do kraja ovoga mjeseca besplatne će vlasulje dobiti još troje oboljelih.

Više pročitajte ovdje.

Izvor: index.hr