Učenici razredne nastave oduševljeni koncertom Jazz kvinteta MeDo

Autor: Nancy Vujanić, 26. 11. 2015.

U suradnji s Hrvatskom glazbenom mladeži u četvrtak, 26. studenog 2015. održana su dva koncerta Jazz kvinteta MeDo u sportskoj dvorani naše škole. Cilj ovog programa bio je upoznati djecu s instrumentima (truba, saksofon, električna gitara, bas-gitara i bubnjevi) i glazbenim stilovima popularne glazbe (jazz, samba, regae, pop, bembe...).

Program je bio veseo, zabavan i dinamičan. Na oduševljenje učenika izvođači bili su obučeni u kostime Spužve Boba, Garfielda, Tinky Winkyja, Shreka i Freda Kremenka. Dvorana je bila ukrašena stotinom prekrasnih likovnih radova naših učenika koje su napravili sa svojim učiteljicama na temu omiljenih likova iz crtića. Na kraju smo svi zaplesali. Čak i neki mali bubnjari su pokazali svoje vještine u sviranju bubnja.

Učiteljica glazbene kulture

DOJMOVI UČENIKA

„ Na koncertu mi je bilo lijepo, poučno i zanimljivo. Naučila sam kako se zovu razni instrumenti kao naprimjer saksofon, električna gitara, bas gitara, truba i bubnjevi.  Slušali smo jazz glazbu. Bilo je zabavno to što su se muzičari obukli u likove iz poznatih crtića i svirali su svim nam poznate melodije iz tih crtanih filmova. Najviše mi se svidjelo kako su svirali temuiz Pink Panthera i Spužva Boba. A najbolji instrumenti su mi bili bubnjevi i truba. Nadam se da će se ponovno održati koncert u našoj školi, ali da ovaj put traje malo duže.“

Marta Perić, 4.b

„Na koncertu mi je bilo jako lijepo. Zabavljali smo se uz melodije iz poznatih crtića. Svirači su nas upoznali s nekim instrumentima. To su bili: truba, saksofon, električna gitara, bas gitara i bubnjevi. Najbolje od toga mi je bilo što su se svirači obukli u kostime  Garfielda, Spužve Boba, Tinky Winkyja, Shreka i Freda Kremenka. Moje prijateljice i ja smo se smijale na sav glas. Bilo mi je toliko lijepo da vam to ni ne mogu opisati.“

Klara Kundid, 4.b

„Koncert je bio vrlo zabavan. Glazba je bila brza i vesela, lijepa za dječje uši. Naučili smo mnoho zanimljivosti o instrumentima, npr.  o nastavcima za promjenu boje zvuka kod trube“.

Tena Marković, 4.c (Mičevec)

„ Meni je na koncertu u Velikoj Mlaki bilo baš super. Upoznali smo instrumente koje su svirali Garfield, Spužva Bob, Tinky Winky, Shrek i Fred Kremenko.  Meni  se na koncertu jako svidjelo. Jedva čekam slijedeći koncert."

Ines Bedeković, 4.c (Mičevec)

U privitcima pogledajte snimke ovog događaja

Priloženi dokumenti:
1.mp4 (2.06 MB)