Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Nancy Vujanić, 18. 11. 2014.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige učenici su bili uključeni u Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi se u Hrvatskoj već punih dvadesetak godina s ciljem približavanja knjige mladim čitateljima u organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice..

U kvizu su sudjelovali učenici od 5. – 8. razreda. I ove godine Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodio se on-line. Ovogodišnji kviz  zvao se  LJUBAV ZA POČETNIKE.

Za ovaj kviz učenici su čitali sljedeće knige:

• ZVONIMIR BALOG: Ljubav za početnike
  • DOBRIŠA CESARIĆ: Tišina i druge pjesme ili Tišina; memoarski zapisi; sabrane pjesme
  • LUKO PALJETAK: Miševi i mačke naglavačke
  • DRAGUTIN TADIJANOVIĆ: Srebrne svirale

Predstavnica naše škole bila je Klara Babić (5. b).  Na završnoj svečanosti koja se održala u auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice, u petak 14. 11. 2014. u 12 sati, izvučene su glavna i utješne nagrade. Glumci Vanda Winter i Ivan Glovacki izveli su dramsku igru Ona i on - ljubavna šala s citatima, napisanu posebno za ovu prigodu, scenaristice Lade Martinec-Kralj, u režiji Stephanie Jamnicky. Javno izvlačenje nagrada popratio je KGZ bend s nekoliko popularnih glazbenih brojeva.

Učenice koje su sudjelovale u kvizu dobile su prigodne darove.