Terenska nastava učenika drugih razreda

Autor: Administrator , 14. 5. 2014.

U srijedu,  14. svibnja 2014. krenuli smo u obilazak aerodroma, glavnog autobusnog kolodvora i željezničkog kolodvora. Cijeli 2.a i 2.c su stali u jedan autobus. U drugom autobusu je bio 2.b.

Stigli smo na aerodrom.Tamo smo prvo prošli kroz detektor metala. Autobus nas je odvezao do najvećeg hrvatskog aviona, a zatim smo vidjeli školske avione na kojima se uči. Vidjeli smo avion koji slijeće, a zatim drugi koji polijeće. Poslije smo otišli u park gdje smo jeli i poigrali se na helikopteru za igranje koji se ljulja. Odvezli smo se na autobusni kolodvor u Zagrebu. Tamo smo vidjeli autobus koji ide za Brazil. Na autobusnom kolodvoru ima puno perona, autobusa i puno golubova.

Čekaonica je velika i tamo ima restoran. Zatim smo otišli na glavni željeznički kolodvor u Zagrebu. Kada smo stigli vidjeli smo staru lokomotivu i hranili golubove. Željeznički kolodvor ima puno perona i kolosijeka, različitih vlakova, malih prodavaonica, klupa za sjediti i blagajni. Tamo imaju male ormariće u koje ljudi spreme stvari dok čekaju vlak.

Razglas im je jako glasan tako da se skoro ništa ne razumije. Preko razglasa se najavljuje gdje stoji koji vlak i kuda ide. Zatim smo se ukrcali u vlak za Veliku Goricu. Vožnja je bila mirna i ugodna sve dok vlak nije počeo kočiti. Kočnice su tako glasno cvilile da smo svi začepili uši i viknuli.  U Velikoj Gorici nas je čekao autobus  s kojim smo se vratili u školu, a zatim smo se razišli kućama.

Patrik Čorak,2.a