Učenici četvrtih razreda u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski

Autor: Administrator , 29. 4. 2014.

29. travnja 2014. bili smo u Koncertnoj Dvorani Vatroslava Lisinskog. Gledali smo i slušali igrokaz Bastien i Bastiena. U orkestru su bile: violine, viole, violončelo, kontrabas, oboa i rog. Bilo je odlično!

Neobično je što su pjevali na njemačkom jeziku,a ne na hrvatskom. S nama su bili učenici 4.a i 4.c razreda.   Jedva čekam da opet odemo na neki koncert s profesoricom glazbene kulture.

Lana Ikanović 4.b

"...Bastiena, Bastien i čarobnjak su pjevali na njemačkom. Čarobnjak je pjevao dubokim glasom, Bastiena svjetlim i Bastien isto svjetlim glasom.Naučila sam da je opera važan dio života. Sve u svemu, meni je bilo super i rado bih opet išla."

Ema Macukić, 4.a

Dana 29. travnja učenici 4. a, b i c razreda išli su u Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskoga. Išli smo u malu dvoranu. Kad smo ušli, sjeli smo na svoja mjesta. Dirigent je bio Mladen Tarbuk. U 10.00 sati je počela predstava, a zvala se Bastien i Bastiena. Orkestar je počeo svirati. Nastupali su Zagrebački solisti. Bilo je mnogo gudača i puhača, npr. rog i oboa. Glumili su Bastien, Bastiena i čarobnjak. Bastien je pjevao tenor glasom, Bastiena sopran glasom, a čarobnjak bas glasom. Priča je bila o ljubavi Bastiena prema Bastieni.

Bastiena se ljutila na Bastiena, ali Bastien je nije htio pustiti pa mu je čarobnjak pomogao.  Na kraju je priča lijepo završila. Meni se predstava svidjela, ali mogli su pjevati na hrvatskom.

Ivan Šalinović, 4.a

"...Svi izvođači su bili u kostimima iz 18. stoljeća, izgledali su vrlo neobično. Ova skladba mi se vrlo svidjela i nadam se da ćemo ponovno ići na neki koncert."

Martin Perić, 4.a

"... Prvo su došli Zagrebački solisti, a onda pjevači. Bastiena je bila tužna jer je mislila da je Bastien ne voli. Bastien je tražio pomoć od čarobnjaka. Čarobnjak mu je pomogao. Bastiena se opet zaljubila u Bastiena. Svi su bili sretni, čak i čarobnjak. Tema je bila da se prava ljubav nikad ne izgubi. Moj doživljaj je bio odličan. Iako je bila kratka, bila je odlična. Volio bih je opet pogledati."

Miha Kolarić, 4.a

"...Koncert je počeo u 10 h i ušli smo u malu dvoranu. Zagrebački solisti su nam se predstavili, a cijelu nam je priču objasnio dirigent Mladen Tarbuk.   Predstava mi se jako svidjela i bila je zanimljiva. "

Petra Janeš, 4.a