Humanitarna akcija

Autor: Administrator , 11. 10. 2013.

Tijekom idućeg tjedna u školi će biti organizirana humanitarna akcija za djecu iz potrebitih obitelji.  Molimo Vas da se odazovete ovoj našoj akciji koja se odvija u sklopu Dječjeg tjedna. U akciji sudjeluju sve velikogoričke škole.

Od 14.10.do 16.10.2013. prikupljali smo prehrambene proizvode (brašno, šećer, ulje, tjesteninu, konzerviranu hranu…) i higijenske potrepštine.

Puna dva dana trajalo je razvrstavanje i pakiranje poklona za obitelji s djecom koje žive u teškim socijalnim uvjetima. U suradnji sa Centrom za socijalnu skrb Velika Gorica tijekom Dječjeg tjedna organizirano je prikupljanje hrane i higijenskih potrepština u svim vrtićima i osnovnim školama.

Namjera ove humanitarne akcije bila je potaknuti djecu na solidarnost i razumijevanje materijalnih teškoća s kojima se susreću neka djeca i njihove obitelji.

Sve što je prikupljeno u vrtićima i školama dovezeno je u Vatrogasni dom u Rakarju te su zaposlenici gradske uprave uz pomoć Centra za socijalnu skrb razvrstavali i prevozili pakete s hranom i higijenskim potrepštinama. Na popisu Centra za socijalnu skrb našla se 91 obitelj kojoj su distribuirani paketi ovisno o broju djece u obitelji. Dio hrane preuzeo je i velikogorički Crveni križ za pučku kuhinju.

Ova hvalevrijedna akcija pokazala je da su djeca spremna pomoći i razumjeti teškoće s kojima se dio njihovih vršnjaka susreće, a obitelji koje su primile poklon-pakete izrazile su svoju zahvalnost jer im je svaka pomoć dobrodošla.

Hvala Vam u ime svih koje smo zajedno razveselili!

Samo se srcem dobro vidi!

Bitno je očima nevidljivo!

Izvor: Preuzeto sa www.gorica.hr